Vítáme Vás ve svazku obcí Svitava! > Projekty, akce svazku > Dětská hřiště "Svitava"

Dětská hřiště "Svitava"

Dětská hřiště - fotogalerie

Popis realizovaného projektu

Svazek obcí Svitava má zpracovanou Strategii rozvoje mikroregionu Svitava, jejíž součástí je i podpora občanské vybavenosti a zlepšování podmínek pro trávení volného času dětí a mládeže. Projekt Dětská hřiště „Svitava“ měl za cíl pomoci tuto oblast rozvoje mikroregionu naplňovat.

Našim záměrem byla rekonstrukce stávajících dětských hřišť v mikroregionu a vybudování nových dětských hřišť v členských obcích, kde dětská hřiště zatím chyběla. Herní prvky na stávajících dětských hřištích v regionu byly často ve velmi nevyhovujícím stavu. Zakoupením nových hracích sestav pro každou členskou obec jsme stávající hřiště rekonstruovali a v obcích, kde před realizací projektu hřiště chyběla, jsme položili solidní základ pro další budování nových dětských hřišť.

Nové vybavení, které jsme na dětských hřištích mikroregionu rozmístili:

V obci Doubravice nad Svitavou – herní sestava FLORA 20 (věž se skluzavkou, hradby, lanová lávka, žebříky, šplhací rampa, šplhací síť), šplhací sestava 8, řetězová dvouhoupačka s jednou prolézačkou.

V obci Chrudichromy – herní sestava FLORA 13 (hradby se skluzavkou, schody, kreslící tabule, házecí stěna, řetězová houpačka).

V obci Jabloňany – šplhací sestava 1, břevnová houpačka, pružinové houpadlo, lano houpací, oplocení.

V obci Kuničky – herní sestava FLORA 26 (domeček s lavicemi, kreslící tabule), břevnová houpačka, pružinové houpadlo – koník.

V obci Lhota Rapotina – herní sestava FLORA 4  (hradby se skluzavkou a šplhací rampou), šplhací síť.

V obci Obora – herní sestava FLORA 4 (hradby s podestou, žebřík, šplhací rampa, skluzavka), házecí stěny, domeček.

V obci Skalice nad Svitavou – herní sestava FLORA 20 ( věž se skluzavkou, hradby, lanová dráha, žebříky, šplhací rampa, šplhací síť).

V obci Újezd u Boskovic – herní sestava FLORA 25 (hradby se skluzavkou, schody, kreslící tabule, házecí stěna).

Monitoring:

Ve všech členských obcích byli pověřeny osoby (zpravidla starosta obce), které dohlíželi na realizaci projektu a provedené práce přebírali podpisem předávajícího protokolu. Dodací listy a předávací protokoly jsou k nahlédnutí na obecních úřadech jednotlivých obcí.

Finanční plnění – plán a skutečnost:

Dotace z PRV JmK

300 000,- Kč

177 000,- Kč

Vlastní podíl

130 000,- Kč

308 177,- Kč

Celkem

430 000,- Kč

485 117,- Kč

Podíl dotace

Celkové zhodnocení projektu

Projekt Dětská hřiště „Svitava“ lze celkově hodnotit velmi kladně. Cíle tohoto projektu byly splněny. Majetek získaný v rámci projektu byl předán do správy jednotlivým obcím, které se zavázaly o něj řádně pečovat a provozovat hřiště v souladu s Pokyny pro provoz, kontrolu a údržbu dětských hřišť a zařízení dětských hřišť, které obdržely. Dětská hřiště se těší velkému zájmu veřejnosti a lze s jistotou předpokládat, že budou hojně využívána.

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor