Vítáme Vás ve svazku obcí Svitava! > Projekty, akce svazku > Rozhledna Obora

Lesní rozhledna Malý Chlum nedaleko Obory

Popis realizovaného projektu

Svazek obcí Svitava má zpracovanou Strategii rozvoje mikroregionu Svitava, jejíž součástí je i podpora cestovního ruchu. Projekt Výstavba rozhledny v sobě zahrnuje novostavbu lesní rozhledny na Malém Chlumu na vybudování odpočinkového místa pro turisty. Rozhledna umožní turistům pohled do širokého okolí a přispěje k poznání krajiny, podpoří zájem o návštěvu okolí obcí sdružených ve Svazku obcí Svitava. Se zvýšeným zájmem o turistiku v mikroregionu lze očekávat i zlepšení podmínek pro podnikání v oblasti služeb.

Časový harmonogram:

325 500,- Kč

Podíl dotace

Celkové zhodnocení projektu

Projekt Výstavba rozhledny lze celkově hodnotit velmi kladně. Cíle tohoto projektu byly splněny. Byla postavena lesní rozhledna, vedle ní odpočinkové místo a informační tabule pro turisty. Stavby byly provedeny a okolní plocha byla upravena (zpevněna) přírodním materiálem tak, aby nebyl narušen krásný vzhled místní krajiny. Již v prvních dnech po kolaudaci byl zaznamenán obrovský zájem nejen místních turistů a cykloturistů. Fotografie vybudované rozhledny byly a budou také použity při propagaci našeho mikroregionu (WWW stránky, kalendář Svazku obcí Svitava 2006, Regiontour a GO).

Zahájení provozu 20.8.2005 v 15.00 hodin - pár fotek